Jest już łatka luki w smartfonach Samsunga

Wczoraj wieczorem pisałem o poważnej luce w smartfonach Samsunga, która umożliwiała hakerom przejęcie kontroli nad zapisanymi w telefonie danymi. Na szczęście jest już poprawka.

Przypomnę, że wczoraj informowałem o groźnej luce w smartfonach Samsunga, umożliwiającej hakerom dostęp do pamięci urządzenia, wymazanie znajdujących się tam danych, lub wręcz uszkodzenie całego sprzętu.Samsung co prawda niezbyt się tym faktem przejął, ale na szczęście istnieje XDA-Developers, którego społeczność wzięła sprawy we własne ręce i samodzielnie przygotowała łatkę dla tej luki.

Chłopaki opracowali poprawkę, jednakże jej instalacja, niesie ze sobą pewną niedogodność. Zainstalowanie aktualizacji, która blokuje odkrytą lukę może sprawić, że w Galaxy S3 oraz pierwszej generacji Galaxy Note, przestanie działać przednia kamera. Na razie jest to akceptowalna cena za ochronienie swego telefonu oraz zgromadzonych na nim danych. Twórca poprawki zapewnia jednak, że można ją cofnąć i tym samym przywrócić urządzeniu pełną funkcjonalność.

Aplikacja została też wyposażona w przydatne narzędzie diagnostyczne, które przed instalacją powie nam, czy nasz smartfon jest narażony na wykorzystanie luki, czy też jest przed nią w pełni bezpieczny. Więcej informacji na temat poprawki, znajdziecie na tej stronie.

Źródło: Xda-developers.com