Chińskie smartfony szokują ceną

Jeśli spojrzymy na ceny chińskich smartfonów, szybko rozumiemy jak azjatyckie i amerykańskie firmy, zdzierają z nas, oferując produkty, gdzie sporą część ceny jest po prostu opłatą za markę.

Chińska marka Nuu wprowadza do sprzedaży nowego smartfona w topowej konfiguracji, dostępnego za jedyne 300 dolarów. Można by sądzić, że w takiej cenie nie będzie to żaden technologiczny majstersztyk, ale czeka nas miłe zaskoczenie.Nuu Nu1 packs A posiada 4,8-calowy ekran produkcji Casio o rozdzielczości 1280x720p i gęstości pikseli 306 PPI, a więc naprawdę przyzwoity i o podobnych parametrach jak w Galaxy S3. Ekran jest wystarczająco duży, by można było na nim komfortowo oglądać filmy, oraz surfować po internetowych witrynach. Producent zadbał też o to, by podczas korzystania w pełnym słońcu nie było żadnych problemów, dlatego pokrył go specjalną powłoką antyodblaskową.

Procesorem jest tu dwurdzeniowy chip Qualcomma taktowany zegarem 1,7 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM oraz jednostkę graficzną Adreno 220, a dodatkowo mamy 8 Mipx kamerę oraz chip NFC. Nie zabrakło też wsparcia dla DLNA oraz wyjścia HDMI.

Nieco ponad 900 złotych za taki sprzęt, to cena bardzo przystępna.

Źródło: Nuumobile.com