10 najmocniejszych procesorów według AnTuTu

Wielu producentów smartfonów stara się zainteresować klientów swym sprzętem, publikując zestawienia wydajności, mające pokazać ich wyższość nad produktami konkurencji. Służą do tego benchmarki takie jak AnTuTu, który opublikował właśnie zestawienie 10 najmocniejszych procesorów do urządzeń mobilnych.

Wielu klientów kupując nowego smartfona kieruje się benchmarkami pokazującymi ich wydajność, dlatego też producenci bardzo często chwalą się osiąganymi wynikami. Jednym z popularniejszych narzędzi dostarczających tego typu informacje jest AnTuTu, który opublikował zestawienie 10 najmocniejszych układów montowanych w smartfonach.Na poniższych screenach widać, że pierwsze miejsce zajął Snapdragon 820, najnowszy układ firmy Qualcomm, który z łatwością pokonał procesor A9 instalowany w smartfonach Apple, czyli iPhone 6s oraz iPhone 6s Plus. Wyprzedził także firmowy procesor Samsunga, Exynos 8890, montowany w Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge, który jest niewiele słabszy od układu Apple.

Snapdragon 820 jest liderem nie tylko w wydajności CPU, ale też GPU, czyli jednostki graficznej, a w tym wypadku jest to Adreno 530. Ta zainstalowana w nowym układzie Qualcomma dość wyraźnie wyprzedza PowerVR GT7600 z Apple A9, Mali-T880 MP12 z Exynosa 8890 oraz Mali-T880 MP4 z Kirina 950, układu firmy Huawei.

Dodam, że Snapdragona 820 znajdziemy nie tylko na pokładzie nowych smartfonów Samsunga, ale też LG G5, Sony Xperia X Performance, Vivo Xplay5S, Xiaomi Mi 5 oraz Letv Le Max Pro.

Zobacz najtańsze smartfony

Źródło: Antutu.comYou may also like...