Samsung rusza z produkcją pamięci 16GB LPDDR5 DRAM

Samsung potwierdził rozpoczęcie seryjnej produkcji nowych modułów pamięci 16GB LPDDR5 DRAM. Dzięki dużej przepustowości świetnie sprawdzą się w topowych modelach.

Pojawienie się na rynku sieci 5G sprawiło, że smartfony potrzebują coraz większej mocy obliczeniowej. Jest ona niezbędna do obsłużenia przepływu danych oraz wszystkich funkcji zapewnianych przez nową technologię. Moc obliczeniowa procesorów to jednak nie wszystko, gdyż potrzebna jest również bardzo szybka pamięć. Aby ją zapewnić, Samsung rozpoczął właśnie seryjną produkcję nowych modułów 16GB LPDDR5 DRAM.

Najnowsze układy mogą pochwalić się przepustowością wynoszącą aż 5500 MB/s. Jest ona aż 1,3-razy wyższa w porównaniu do wcześniejszych układów LPDDR4X DRAM, co znacznie poprawi wydajność nowego sprzętu. Atutem jest też o 20 procent mniejsze zużycie energii w porównaniu do 8 GB układów LPDDR4X DRAM. Przełoży się to oczywiście na wydłużenie czasu pracy sprzętu mobilnego.

Nowe pamięci składają się z ośmiu 12 Gb kości oraz czterech 8 Gb, a powstają z wykorzystaniem drugiej generacji 10 nm litografii. Produkowane są w jednej z fabryk koreańskiego koncernu, zlokalizowanej w Pyeongtaek.

Musimy jednak pamiętać, że rozpoczęcie masowej produkcji nowych pamięci wcale nie oznacza, że od razu pojawią się w smartfonach. Pierwsze urządzenia, w których znajdziemy 16GB LPDDR5 DRAM, będą dostępne w sprzedaży dopiero pod koniec bieżącego roku lub na początku przyszłego.

16GB LPDDR5 DRAM

Źródło

You may also like...