200 tysięcy osób chce opuścić naszą planetę

Kilka miesięcy temu NASA ogłosiła, że w 2023 roku wybiera się na Marsa. Oczywiście nie poleci tam sama, lecz wyśle kilku ochotników. Okazuje się, że nasza planeta znudziła się naprawdę pokaźnej liczbie osób, bowiem do programu zgłosiło się ich ponad 200 tysięcy.

Biorąc pod uwagę fakt, że jest to wyprawa tylko w jedną stronę, ponieważ NASA nie zapewnia powrotu, aż 202,586 zgłoszeń nadesłanych ze 140 krajów (w tym również z Polski), jest imponującym wynikiem. Oczywiście nie oznacza to, że wszyscy polecą na Czerwoną Planetę.

To dopiero pierwszy z czterech etapów odsiewania kandydatów. Teraz komitet Mars One, spędzi kilka miesięcy przyglądając się nadesłanym aplikacjom, z których wybrane zostaną najlepsze. W planach jest nawet reality show, które wyłonić ma finałowych kandydatów.

Celem jest wybranie od 24 do 40 osób, które następnie przejdą siedmioletni program treningowy, rozpoczynający się w 2015 roku. Finałowa czwórka w 2023 roku, na pokładzie statku, należącego do prywatnego konsorcjum SpaceX, polecą zasiedlać Czerwoną Planetę. Wyprawa rozpocznie się w 2023 roku.

Źródło: Salon.com

You may also like...