Acer Nitro 7: wydajny laptop dla graczy wchodzi na polski rynek

Od 7 września do polskich sklepów trafi Acer Nitro 7. To najnowszy laptop zaprojektowany z myślą o fanach cyfrowej rozrywki. Jego cena zaczyna się od 4899 zł.

Od kilku lat domowe pecety tracą na popularności, zastępowane przez poręczne i bardziej funkcjonalne laptopy. Przenośne modele świetnie nadają się do nauki, pracy, a także zabawy. Oferują bowiem nie tylko wydajne podzespoły i szybkie dyski, ale też pojemne baterie zapewniające długi czas pracy. Problemem może być jednak cena, gdyż gamingowy laptop kosztują znacznie więcej od desktopa. Sporo trzeba też zapłacić za najnowszy model Acer Nitro 7, który od 7 września trafi do polskich sklepów.

Produkt Acera to bardzo smukła konstrukcja o grubości zaledwie 19,9 mm, dzięki czemu prezentuje się bardzo stylowo i nowocześnie. Obudowę wykonano z metalu, co zapewnia nie tylko lepsze odprowadzanie ciepła, ale też większą trwałość konstrukcji. Udało się przy tym zachować relatywnie niską masę sprzętu wynoszącą niecałe 2,5 kg.

Acer Nitro 7 to stylowy laptop dla graczy

Zainstalowana w nim 15,6″ o wysokiej rozdzielczości oddaje naturalnego kolory z częstotliwością odświeżania 144 Hz oraz czasem reakcji wynoszącym 3 ms. Ekran jest przy tym matowy, co zapobiega odbijaniu się refleksów światła i podnosi komfort korzystania ze sprzętu.

Pod maską pracuje 9-ta generacja procesora Intel Core i7, a dzięki możliwości zainstalowania aż 32 GB RAM DDR4, uzyskamy niezwykłą płynność działania programów. Pracę programów usprawni też dysk SSD M.2 PCIe, przyspieszający również uruchomienie komputera. Nabywca komputera nie będzie również narzekał na wydajność w grach, zapewnianą przez kartę NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti.

O dźwięk dba natomiast oprogramowanie Waves MaxxAudio i technologia Acer TrueHarmony. Rozwiązanie to w inteligentny sposób podbija niskie tony oraz pozwala oddzielać w grach dialogi od efektów dźwiękowych.


Acer Nitro 7 wspierają również dwie technologie – Acer CoolBoost oraz Nitro Sense. Pierwsza z nich pozwala na zwiększenie prędkości wentylatora o 10%, a w porównaniu z trybem automatycznym zwiększa chłodzenie procesora i procesora graficznego. Natomiast bezproblemowe korzystanie z netu zapewnia karta Killer Ethernet E2500. Jej wydajność w przypadku korzystania z pojedynczej aplikacji poprawiono o 25%, a ponad 10-krotnie podczas korzystania z wielu programów.

Laptop w polskich sklepach będzie dostępny w cenie od 4899 zł.

Acer Nitro 7

Źródło

You may also like...