Acuvue Oasys – ściemniające się szkła kontaktowe

Ludzie od lat używają okularów w funkcją fotochromu, która ściemnia szkła gdy użytkownik znajdzie się w jasnym świetle. Teraz tę technologię otrzymały również soczewki kontaktowe o nazwie Acuvue Oasys.

Producenci okularów już od dawna stosują w nich funkcję tzw. fotochromu. Jest to automatyczne ściemnianie się szkieł, mające na celu chronienie wzroku przed jasnym światłem. Tego typu rozwiązanie stosuje się jednak nie tylko w okularach, czy też lusterkach samochodowych. Mogą je posiadać również soczewki kontaktowe, takie jak Acuvue Oasys.

Acuvue Oasys to najnowszy produkt firmy Johnson & Johnson, który pozwoli osobom noszącym szkła kontaktowe zrezygnować z okularów przeciwsłonecznych. Są to pierwsze tego typu soczewki, wyposażone w fotochromowe filtry, które automatycznie równoważą ilość światła docierającego do oka. Mogą więc błyskawicznie regulować przejrzystość, całkowicie się ściemniając w zależności od warunków oświetleniowych. Dodatkowo filtrują także niebieskie światło i blokują promienie UV.

Niestety Acuvue Oasys nie jest produktem wiecznym. Ich żywotność szacowana jest na około dwa tygodnie, po których trzeba wymienić na nowy egzemplarz. Nowy produkt ma być dostępny w sprzedaży w pierwszej połowie przyszłego roku.

Ciekawe jak to będzie wyglądało w praktyce i czy oko w trybie ściemnienia będzie wyglądać jakoś inaczej.

Acuvue Oasys

Źródło: Prnewswire.com

You may also like...