AKG K323XS – słuchawki, których… nie ma

Być może znajdziecie gdzieś słuchawki dokanałowe, które będą równie koronkowej roboty i tak samo leciutkie jak nowe maleństwa AKG. Choć wątpię. Zresztą, po co szukać? Mamy tu wszystko, czego trzeba do odsłuchu, i to w jakości niemal studyjnej – kryształowo czystą, doskonałą górkę pasma i głębokie, pełne charakteru basy, a i w środku zakresu jakość jest godna pozazdroszczenia. A przy tym słuchawki są tak małe, że użytkownik wygląda w nich, jakby kolorowe przewody wyrastały mu wprost z ucha!

O ile bowiem w dotychczas znanych modelach dokanałowych wkładka douszna jest dodatkiem do większego od niej pudełeczka, kryjącego przetwornik, to tu jest odwrotnie – specjalnie zaprojektowany, 5,8-milimetrowy przetwornik tkwi niemal we wkładce, doskonale ukrytej w kanale ucha. Ich dodatkowym atutem jest uszczelnienie – materiał wkładki doskonale izoluje, eliminując zewnętrzne hałasy, co czyni AKG 323XS niezastąpionym kompanem podczas powietrznych podróży. Kompanem, dodajmy, którego nie widać i o którym, dzięki jego śladowej wadze, można by nawet zapomnieć, gdyby nie wlewany do ucha perfekcyjny dźwięk.

Na rynku mamy trzy odmiany tych słuchawek. Najprostszą – bez pilota – którego brak rekompensuje jednak największe bogactwo kolorów, możemy kupić w wersji zielonej, niebieskiej, żółtej i czerwonej. Do współpracy ze smartfonami Apple najbardziej nadaje się model AKG 323XS I, na przewodzie którego znajduje się trójprzyciskowy pilot z mikrofonem. Model ten jest do kupienia w kolorze czarnym lub białym. Właściciele innych smartfonów mogą poprzestać na modelu AKG K323XS Android z jednoprzyciskowym pilotem uniwersalnym, na którym jest również mikrofon. Także ta wersja dostępna jest w czerni i bieli. Wszystkie modele mają w komplecie silikonowe nakładki w czterech rozmiarach (XS, S, M i L), poprawiające komfort i optymalizujące tłumienie hałasu.

Powiecie, że coś tak ulotnego musi słono kosztować. I tu także spotka Was miła niespodzianka. Ceny: AKG K323XS – 159 zł, AKG K323XS Android – 199 zł, AKG K323XS I – 239 zł

Podstawowe parametry:
Przetwornik o średnicy 5.8 mm
Impedancja: 16 Ω
Max moc wejściowa: 10mW
Pasmo : 20 Hz – 20kHz
Czułość: 98dB SPL@1mW/1kHz

Źródło: agencjaetna.pl

You may also like...