Alienware Graphics Amplifier – wzmocnij swego laptopa

Firma Alienware, producent niezwykle wydajnych komputerów i laptopów dla graczy, wprowadza na rynek nowe rozwiązanie. Dzięki niemu będziemy mogli zwiększyć wydajność naszego laptopa i uruchamiać na nim najbardziej nawet wymagające gry.

Największą wadą laptopów jest brak możliwości ich rozbudowy. W przeciwieństwie do pecetów, nie da się w nich wymienić procesora lub karty graficznej, by zwiększyć w ten sposób wydajność całego zestawu. Alienaware wpadło więc na nieco inny sposób i stworzyło urządzenie o nazwie Alienware Graphics Amplifier.

Jest to sporych rozmiarów czarna skrzynka o wadze około 4 kilogramów, której przeznaczenie na pierwszy rzut oka trudno odgadnąć. W rzeczywistości jest to moduł, dzięki któremu możemy podłączyć do laptopa typową pecetową kartę graficzną. Produkt wspiera na razie takie karty jak Nvidia GeForce GTX serii 600 oraz AMD Radeon HD serii 5000. A kosztuje 199 funtów i działa tylko z modelem Alienware 13.

Rozwiązanie jest jak widać nieco mało użyteczne, bo należy pamiętać, że ponad tysiąc złotych zapłacimy za samo Alienware Graphics Amplifier, a więc dodatkowo należy doliczyć cenę samej karty graficznej. Poza tym jest to rozwiązanie wybitnie stacjonarne.

Alienware

Alienware

Alienware

Źródło: Razerzone.com

You may also like...