Amazon chce sprzedawać samochody; nowe auto kupisz bez wychodzenia z domu

Zakup nowego auta może być skomplikowaną sprawą. Amazon chce go ułatwić i umożliwi zamawianie ich bezpośrednio we własnym sklepie internetowym.

Kupno nowego samochodu nie jest sprawą łatwą. Najpierw trzeba porównać oferty, co wymusza wizyty w różnych salonach, by sprawdzić czy dany model nam się podoba oraz na jakie można liczyć rabaty. Gigant e-handlu jakim jest Amazon, planuje to znacznie ułatwić. Wkrótce wzbogaci swój internetowy sklep o dział, w którym oferowane będą nowe samochody.

Firma poinformowała, że już od przyszłego roku koncerny motoryzacyjne będą mogły oferować nowe samochody w amerykańskiej wersji sklepu. Naturalnie sprzedawcą końcowym nadal będzie dealer danej marki, jednak klient będzie mógł założyć zamówienie na auto za pośrednictwem sklepu online. Po wyborze interesującego go modelu, będzie mógł odebrać go w salonie. Albo poprosić, by dealer dostarczył go w wybrane miejsce. Będzie także mógł zdecydować się na preferowaną metodę płatności lub finansowania w przypadku sprzedaży ratalnej.

Kupowanie samochodu w sieci, bez możliwości obejrzenia go na żywo, sprawdzenia pozycji za kierownicą oraz wygody obsługi wyposażenia, może nie być najlepszym pomysłem. Dlatego też przygotowano wirtualny showroom. Klient może tam dokonać znacznie dokładniejszych oględzin interesującego do modelu, a także porównać oferty różnych marek. Oprócz aut, na stronie koncernu będzie także można kupić części zamienne.

Pierwszą marką, która pojawi się w nowej ofercie, będzie koreański koncern Hyundai. Z czasem pewnie dołączą do niego także inni producenci. Na razie jednak żaden z nich nie potwierdził swojej obecności na tej platformie handlowej.

Amazon
Źródło: Amazon

You may also like...