Amazon wyposaży drony w rozpoznawanie gestów

Amazon wciąż doskonali drony, które w niedalekiej przyszłości zajmą się dostarczaniem przesyłek. Koncern wyposaży je w system rozpoznawania gestów, który ułatwi procedurę odbioru paczek.

Amazon od kilku dobrych lat pracuje nad pomysłem wykorzystania bezzałogowców w celu dostarczania przesyłek. Drony byłyby wykorzystywane do znacznego skrócenia czasu dostawy towarów, zamawianych w internetowym sklepie amerykańskiego koncernu.

Koncern testuje to rozwiązanie w wielu krajach już od jakiegoś czasu, a równocześnie ciągle je udoskonalając. Do sieci trafił właśnie najnowszy patent, który sugeruje wyposażenie dronów w system rozpoznawania gestów. Taka technologia byłaby wykorzystywana na ostatnim etapie dostawy, gdy maszyna miałaby już oddać przesyłkę w ręce jego odbiorcy. Klient gestami potwierdziłby wówczas, że zauważył dostawcę, co byłoby dla drona sygnałem do lądowania.

Oczywiście jest to tylko patent i nie ma pewności, czy Amazon zdecyduje się go wykorzystać w swych projektach. Takie rozwiązanie mogłoby być jednak przydatne w przyszłości, ułatwiając interakcję z robotami w miejscach publicznych.

drony

Źródło: Uspto.gov

You may also like...