Amazon opatentował nadmuchiwanego drona dostawczego

Amazon otrzymał właśnie nowy patent, który pomoże zrewolucjonizować dostawy towarów. Firma opatentowała połączenie drona z pompowanym balonem.

Amazon od paru lat pracuje nad koncepcją drona dostawczego, przeznaczonego do dostarczania przesyłek. Dzięki nim, klient kupujący towary w internetowym sklepie, otrzymywałby je już w kilka godzin od złożonego zamówienia. Firma ma już kilka pomysłów na latających dostawców, ale właśnie zaprezentowała kolejny, który jest najbardziej niezwykły ze wszystkich.

Firma w 2016 roku złożyła wniosek i właśnie otrzymała patent na zupełnie nowy typ drona. Dzięki swej konstrukcji, bezzałogowiec porusza się niemal bezszelestnie, oferując przy tym niezły zasięg. Produkt jest bowiem połączeniem standardowego drona z balonem. Urządzenie posiada specjalną komorę, w której ukryty jest balon. Po jego nadmuchaniu za pomocą zbiornika ze sprężonym powietrzem, bezzałogowiec mógłby łatwiej startować i lądować.

Amazon

Warto dodać, że balon nie byłby wykorzystywany przez cały czas. Pomagałby jedynie w starcie i lądowaniu, co pozwoliłoby znacznie zredukować hałas wytwarzany przez tego typu urządzenia. Po osiągnięciu prędkości przelotowej, dron spuściłby powietrze z balonu i dalej przemieszczał się w standardowy sposób. Po dotarciu na miejsce ponownie napompowałby balon, który pomógłby urządzeniu delikatnie wylądować.

Amazon

Oczywiście inżynierowie zdają sobie sprawę, że umieszczenie balonu w pobliżu szybko obracających się wirników, może nie być najlepszym pomysłem. Dlatego zastosowano specjalny mechanizm rozsuwający, który rozdziela oba elementy. Natomiast sam balon ma być odłączany i w pełni biodegradowalny. W przypadku uszkodzenia, dron mógłby go więc odrzucić.

Nie jest to pierwszy pomysł koncernu na ciche dostarczanie przesyłek. Wcześniejszy patent koncernu prezentował bowiem drony, które zrzucałyby paczki na spadochronach. Na razie oczywiście jest to tylko koncepcja, której koncern nie wykorzysta dopóki nie zmienią się regulacje prawne.

Amazon

Źródło: Patft.uspto.gov

You may also like...