Amazon zainwestuje 1 mld dolarów w chińską powieść

Amazon zastanawia się nad przeniesieniem na ekrany telewizorów chińskiej powieści “Wspomnienie o przeszłości Ziemi”. Firma chce zainwestować 1 mld dolarów w ekranizację tej serii i stworzenie z niej serialu telewizyjnego.

W ostatnim czasie w telewizji pojawia się coraz więcej seriali popularnonaukowych, co niewątpliwie cieszy fanów tego gatunku. Takie produkcje jak Expanse, Modyfikowany Węgiel, The Orville, czy nowy Star Trek: Discovery, przyciągają przed telewizory miliony widzów.

Amazon również zdaje sobie sprawę z rosnącej popularności tego gatunku, dlatego planuje zekranizować powieść “Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, stworzoną przez chińskiego pisarza Liu Cina. Firma chce stworzyć z niej serial, a na razie skupia się na pierwszej części sagi zatytułowanej “Problem trzech ciał”.

Jak donoszą media. Amazon chce wydać 1 mld dolarów na zakup praw autorskich do filmu oraz serialu bazującego na książce “Problem trzech ciał”. Dokładnych szczegółów planów amerykańskiego koncernu na razie nie znamy, więc nie wiadomo kiedy można się spodziewać ekranizacji.

Nie można jednak pomiąć faktu, że “Problem trzech ciał” stał się w Chinach prawdziwym bestsellerem, a po przetłumaczeniu na angielski zaczął podbijać także inne rynki. Powieść wydana w 2006 roku była nominowana do wielu branżowych nagród. W 2008 roku ukazał się kolejny tom cyklu, zatytułowany “Ciemny las”, zaś w 2010 roku do księgarń trafił trzeci tom “Koniec śmierci”.

Źródło: FT.com

You may also like...