Android 6.0 dla LG G4 najpierw w Polsce

Polska będzie pierwszym krajem, w którym flagowy smartfon LG G4, otrzyma najnowszą wersję systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow. Jej dystrybucja rozpocznie się już na początku przyszłego tygodnia.

Użytkowników flagowego smartfona LG G4 z pewnością ucieszy informacja, że już od przyszłego tygodnia producent rozpocznie udostępnienia aktualizacji systemowej do Androida 6.0 Marshmallow. Jeszcze lepszą wiadomością jest, że jej dystrybucja rozpocznie się od Polski i dopiero potem dostaną ją mieszkańcy innych europejskich rynków, a następnie Azji oraz obu Ameryk.

Android 6.0 Marshmallow nie jest może rewolucją, ale posiada kilka ciekawych funkcji, takich jak system App Permissions, który pozwoli nam samodzielnie zadecydować do jakich funkcji telefonu dostęp będą mieć poszczególne aplikacje. Dzięki temu rozwiązaniu zwiększy się bezpieczeństwo oraz ochrona prywatności naszych danych. Jest także funkcja Doze, której zadaniem jest wyłączanie zbędnych aplikacji działających w tle, by w ten sposób oszczędzić energię i wydłużyć czas pracy urządzenia. System posiada również wbudowaną obsługę czytników odcisków palców, co w niedalekiej przyszłości pozwoli go wykorzystać do znacznie większej ilości zadań.

Zobacz najtańsze smartfony

Oczywiście LG G4, którego możecie kupić za 1899 zł nie jest jedynym smartfonem, który dostanie Androida 6.0. Otrzymają go również LG G3, G Stylo, G Pad 10.1 oraz G Flex2.

Źródło: Slashgear.com

You may also like...