Android 7.0 dla Xperii Z5 i Z5 Premium

Dwa flagowe modele Sony z rodziny Xperia, otrzymały właśnie aktualizację do Androida 7.0 Nougat. Mogą ją już pobierać posiadacze takich telefonów jak Xperia Z5 oraz Z5 Premium.

Początek tego roku jest bardzo pracowity dla producentów smartfonów, którzy zaczęli masowo udostępniać swym urządzeniom Androida 7.0 Nougat. Ledwie otrzymały go Samsung Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge, a już dostały je Xperia Z5 oraz Z5 Premium.Sony właśnie rozpoczęło dystrybucję nowego systemu operacyjnego dla swych flagowych modeli, choć nie są to jedyne telefony tego producenta, które dostały tę aktualizację. Niedawno pojawiła się także dla Xperii XZ, ale to stosunkowo nowy model, który wszedł na rynek jesienią ubiegłego roku, więc był dla producenta priorytetem.

Dystrybucja Nougata rozpoczęła się na razie dla wybranych wariantów obu modeli, co oznacza nie każdy ich posiadacz dostanie ją od razu i niektórzy będą musieli chwilę poczekać, w zależności od tego jaki wariant posiadają oraz w jakim kraju mieszkają. Aktualizacja waży 1,3 GB.Niestety Sony powoli wycofuje się z urządzeń mobilnych, gdyż firma ogłosiła niedawno, że zmniejsza swój udział na tym polu w USA, Indiach oraz Chinach. Oznacza to, że w przyszłości nie pojawi się zbyt wiele nowych modeli tej firmy.

Źródło: Xperiablog.net

You may also like...