Android 7.0 Nougat dostępny dla LG G4

Niektórzy użytkownicy LG G4 otrzymali właśnie aktualizację do Androida 7.0 Nougat. Nougat dla LG G4 nie jest on jednak udostępniony dla wszystkich, lecz tylko niektórych wariantów tego modelu.

LG G4 to telefon, który pojawił się w sprzedaży w kwietniu 2015 roku. Przekroczył już dwuletni okres wspierania przez producenta, podczas którego otrzymuje nowe aktualizacje systemu.

Początkowo model ten wyszedł z Androidem 5.1 Lollipop, a po jakimś czasie dostał Androida 6.0 Marshmallow. Użytkownicy sądzili już, że nie mogą liczyć na Nougata, ale producent zrobił im niespodziankę i udostępnił Androida 7.0 Nougat. Niestety nie dla wszystkich wariantów.

Specjaliści z XDA Developers twierdzą, że nowa wersja działa tylko w przypadku modeli F500K, F500L oraz F500S. Próbowano ją zainstalować na europejskim modelu H815 i choć sama aktualizacja działa, to niestety modem przestał funkcjonować, więc w przypadku tego sprzętu nie jest ona użyteczna.

Więcej informacji o nowej aktualizacji oraz spis modeli, na których można ją zainstalować, znajdziecie na forum XDA Develiopers.

LG G4

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...