Android 7.1.1 Nougat na…Samsungu Galaxy S1

Samsung z pewnością nie udostępni Nougata na modele starsze niż Galaxy S5. Gdyby jednak chciał, mógłby to zrobić. Jak się okazuje, nowy system operacyjny działa całkiem nieźle nawet na Galaxy S1.

Producenci smartfonów udostępniają swym urządzeniom aktualizacje systemowe tylko do pewnego momentu. Najczęściej jest to dwa lata od premiery i potem użytkownik takiego telefonu pozostaje na lodzie.



Gdyby jednak im się chciało, mogliby z powodzeniem przygotowywać aktualizacje także dla modeli sprzed kilku lat, gdyż okazuje się, że będą bez większego problemu działać nawet na sprzęcie, który pojawił się siedem lat temu.

Udowadnia nam to kanał XTvideos dostępny na portalu YouTube, który opublikował bardzo interesujące wideo. Widać na nim jak Android 7.1.1 Nougat, czyli najnowsza obecnie wersja mobilnego systemu operacyjnego firmy Google, działa na Samsungu Galaxy S1 i9000. A przypomnę, że jest to telefon, który został zaprezentowany w marcu 2010 roku, a więc ma już na karku niemal siedem lat.

Oczywiście jest to nieoficjalna wersja Nougata, a konkretnie mówiąc CyanogenMod 14.1, gdyż Samsung nie udostępni systemu dla tak starych modeli. Telefon funkcjonuje na czystej jego wersji, a więc bez żadnych aplikacji. Z powodzeniem działają jednak na nim nowe funkcje systemu, czyli m.in. przebudowany system powiadomień, a także szybka odpowiedź na wiadomości. Otwierają się także wszystkie opcje menu i to bez żadnych zwiechów.



Przypomnę, że Galaxy S1 ma 4″ ekran AMOLED o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, chroniony szkłem Gorilla Glass. Ma także 512 MB RAM oraz 8 lub 16 GB pamięci użytkowej, którą rozszerzymy kartą microSD o 32 GB. Wyposażono go również w 1 GHz procesor Exynos 3110 z jednostką graficzną PowerVR SGX540.

Źródło: Youtube.com

You may also like...