Google testuje nową funkcję automatycznego aktualizowania aplikacji

Wkrótce na sprzęcie z Androidem pojawi się nowa opcja, dzięki której proces aktualizowania aplikacji znacznie się uprości. Nie będzie wymagała od użytkownika logowania do własnego konta.

Google planuje znacznie uprościć proces aktualizowania aplikacji zainstalowanych w naszych telefonach i chce by odbywało się to automatycznie. Programiści koncernu pracują więc nad nową funkcją, która przechodzi obecnie testy i pojawi się w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Będą z niej mogli korzystać posiadacze sprzętu z Androidem 5.0 Lollipop lub nowszym.

Nowa opcja umożliwi automatyczną aktualizację zainstalowanych aplikacji, bez wymogu logowania się do konta Google. Musimy jednak pamiętać, że funkcja nie będzie działała dla wszystkich dostępnych aplikacji. Niektóre po prostu wymagają logowania do konta Google w celu zapewnienia poprawnego działania. Tak więc w ich przypadku nie będzie to możliwe.

Nowa funkcja będzie jednak w pełni opcjonalna i to od użytkownika zależy, czy zdecyduje się z niej korzystać. Nie ma bowiem przymusu, a więc nadal będziemy mogli korzystać z dotychczasowego sposobu. Koncern ma jednak nadzieję, że użytkownikom propozycja przypadnie do gustu. Pozwoli bowiem znacznie ułatwić automatyczną aktualizację aplikacji, a także ułatwić życie użytkownikom. Obecnie aktualizacja poddawana jest testom z udziałem deweloperów tworzących oprogramowanie dla Androida. Nie wiadomo natomiast kiedy trafi w ręce użytkowników smartfonów.

 Androidem

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...