Smartfony Samsunga wreszcie sparujemy z samochodem bez kabla

Ostatnia aktualizacja platformy Android Auto wprowadza możliwość bezprzewodowego parowania smartfonów Samsunga. Dostępna jest jednak tylko dla wybranych modeli tego producenta.

Google przez ostatnie lat skupiało się na rozwoju Androida, ale najwyraźniej zapomniało o platformie Android Auto, wprowadzonej na rynek w 2015 roku. Na szczęście firma zmieniła priorytety i niedawno samochodowy system doczekał się pierwszej dużej aktualizacji.

Wśród zmian jakie wprowadza można wymienić nowy wygląd interfejsu, przeprojektowane centrum powiadomień, tryb Dark Mode oraz różne usprawnienia wielozadaniowości. Ze zmian ucieszą się również posiadacze smartfonów Samsunga, a przynajmniej niektórych modeli tego producenta. Pojawiła się bowiem możliwość bezprzewodowego parowania sprzętu z samochodowym systemem inforozrywki.

Jest ona jednak dostępna tylko dla wybranych modeli. Mogą więc korzystać z niej tylko posiadacze Galaxy S8, S8+, S9, S9+, S10, S10+, Note 8, 9 i 10. Wszystko czego potrzeba, to zainstalowany w smartfonie system Android 9.0. To znaczne ułatwienie, gdyż wystarczy tylko wsiąść do samochodu. Funkcja pozwala w pełni automatycznie połączyć telefon, co podnosi komfort korzystania z dostępnych aplikacji. Duży ekran jest bowiem wygodniejszy, a bezprzewodowe sterowanie pozwala skupić się na drodze.

Dodam, że dotychczas taka opcja była dostępna tylko dla posiadaczy smartfonów firmy Google. Korzystali z niej użytkownicy modeli Pixel, Pixel XL, Pixel 2/2XL, Pixel 3/3XL, Nexus 5X i 6P z Androidem 8.0.

Android Auto

Źródło

You may also like...