Android od 2017 roku bez haseł

Dobiegają już końca prace nad Projektem Abacus, który dla użytkowników smartfonów z Andoridem, może być bardzo przydatną technologią. Uwolni ich bowiem od konieczności zapamiętywania haseł do różnego rodzaju aplikacji zainstalowanych w ich urządzeniach.

Przejście na erę cyfrową znacznie ułatwiło nam życie, ale wprowadziło też kilka niegodności. Jedną z nich jest konieczność zapamiętywania niezliczonej liczby haseł, do różnego rodzaju usług z których korzystamy.Oczywiście można do wszystkich wykorzystać to samo hasło, ale nie jest to rozsądny pomysł, więc musimy tworzyć unikalne hasła, by hakerzy ich nie zgadli, które co gorsza, mają duże i małe litery, cyfry oraz inne znaki. Zapamiętanie już jednego takiego hasła sprawia problemy, a przeważnie jest ich znacznie więcej.

Podczas zeszłorocznej konferencji Google I/O, firma z Mountaint View przedstawiała Project Abacus, czyli technologię, która zastąpi w przyszłości tradycyjne hasła. Jest to inteligentny system autoryzacji, który nie wykorzystuje standardowych haseł, ani też danych biometrycznych, lecz inne czynniki, takie jak sposób naszego pisania, brzmienia głosu, lokacji w których przebywamy itp.

Wszystkie te dane pozwolą stworzyć system autoryzacji znacznie wygodniejszy, a przede wszystkim bezpieczniejszy od dotychczas stosowanych rozwiązań, ponieważ haker nie da rady wówczas pokonać zabezpieczeń, a użytkownik nie będzie musiał pamiętać różnych haseł.

Google twierdzi, że deweloperzy aplikacji dla Androida dostaną dostęp do Project Abacus już pod koniec roku, natomiast w przyszłym roku system zostanie udostępniony wszystkim użytkownikom.

Źródło: Techcrunch.comYou may also like...