Antycheaterskie zabezpieczenie New World uniemożliwia wejście na serwery

Pojawiły się kolejne kłopoty z najnowszą grą New World. Tym razem dotyczą zabezpieczenia antycheaterskiego, które powoduje problemy z połączeniem uniemożliwiające rozpoczęcie zabawy.

Stworzona przez Amazon gra New World sprawia swym nabywcom coraz więcej problemów, które mogą zniechęcić wielu użytkowników. Jeszcze przed premierą okazało się, że błędy związane z optymalizacją powodują dosłowne palenie się kart graficznych. Strach było odpalić betę tej produkcji, gdyż mogło się okazać, że puści z dymem grafikę wartą kilka tysięcy złotych.

Gry gra już zadebiutowała na Steamie błyskawicznie zdobywając popularność okazało się, że serwery nie wyrabiają z obsługą ogromnej liczby użytkowników. Ludzie bardzo długo czekali w kolejkach, a gdy już dostali się na serwer lagi utrudniały im zabawę. Amazon umożliwił więc graczom darmowe przenosiny postaci na mniej zaludnione serwery, zapowiadając równocześnie zwiększenie limitu graczy na danym serwerze.

New World jako gra online potrzebuje skutecznego systemu ochrony przed cheaterami, którzy mogliby popsuć zabawę PvP. Niestety okazuje się, że ten system powoduje niemałe problemy z połączeniem z serwerami, uniemożliwiając rozpoczęcie zabawy.

Na forum nowej produkcji pojawiło się jednak rozwiązanie, które może pomóc z tym problemem. Pierwszym z nich jest weryfikacja plików gry na Steamie. Wystarczy jedynie klinąć prawym przyciskiem na grę w bibliotece i wybrać stamtąd odpowiednią opcję. Steam zweryfikuje wszystkie pliki i samodzielnie dociągnie dane, które są mu potrzebne. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne i nie u każdego gracza zadziała.

Amazon sugeruje także przeinstalowanie systemu Easy Anti-Cheat, co również można zrobić za pośrednictwem Steama. Trudno jednak powiedzieć, czy wydawca przygotuje bardziej trwałe rozwiązanie problemu i kiedy będzie je mógł udostępnić.

New World

Źródło

You may also like...