Apple chce mieć własny modem 5G

Już wkrótce operatorzy udostępnią swym klientom nowoczesną sieć 5G, więc smartfony będą musiały posiadać systemy łączności kompatybilne z nowym standardem. Apple zamierza więc samodzielnie opracować taki modem 5G.

Operatorzy telekomunikacyjni testują już nowy standard łączności 5G, który znacznie przyspieszy transmisję danych. Dzięki temu będziemy mogli łatwiej ściągać pliki z sieci oraz korzystać ze streamingu telewizji w wysokiej rozdzielczości. Aby jednak można było korzystać z tej technologii, smartfon musi posiadać modem 5G.

Na razie na rynku nie ma jeszcze takich smartfonów, ale producenci podzespołów już przygotowują się do uruchomienia nowej sieci, projektując również modemy. Apple także będzie musiało wyposażyć własne smartfony w podobne podzespoły. Firma nie zamierza jednak kupować ich od dostawców, tylko opracować samodzielnie. Media donoszą, że amerykański koncern kompletuje już zespół, który się tym zajmie i na razie poszukuje specjalistów z odpowiednim doświadczeniem.

W ostatnim czasie Apple coraz aktywniej pracuje nad tym, by uniezależnić się od dostawców podzespołów. Wprawdzie nie udało się odciąć od Samsunga, od którego nadal musi kupować ekrany OLED, ale w przypadku innych komponentów może pójść lepiej. Jakiś czas temu pojawiły się bowiem doniesienia sugerujące rozpoczęcie prac nad własnym chipsetem, a niedawne raporty wskazują, że firma chce także stworzyć GPU. Własny modem 5G byłby więc kolejnym krokiem do usamodzielnienia się.

modem 5G

Źródło: Cultofmac.com

You may also like...