Apple za darmo naprawi wadliwe egzemplarze iPhone 7

Producent poinformował, że za darmo naprawi wadliwe egzemplarze modelu iPhone 7. Chodzi o problemy z brakiem komunikacji z nadajnikami sieci komórkowej, uniemożliwiające korzystanie ze sprzętu.

Apple ma kolejny problem ze swymi smartfonami. Dotyczy on braku połączenia z siecią w modelach iPhone 7, który pojawia się po wyłączeniu trybu samolotowego.

Problemy pojawiły się w zeszłym roku, kiedy to użytkownicy zaczęli skarżyć się na odcięcie od sieci komórkowej, po tym jak wyłączony został tryb samolotowy. W ostatnich miesiącach liczba skarg znacząco wzrosła, więc producent musiał zająć się sprawą. Po bliższej analizie problemu okazało się, że powoduje go uszkodzony komponent znajdujący się na płycie głównej.

Firma z Cupertino podjęła więc decyzję o naprawie wadliwych telefonów całkowicie za darmo, nawet jeśli skończyła się już na nie gwarancja. To bardzo dobra wiadomość, gdyż użytkownicy nie będą musieli ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Wystarczy, że dostarczą sprzęt do najbliższego autoryzowanego serwisu producenta, gdzie specjaliści zajmą się naprawą. Problem dotyczy sprzętu wyprodukowanego w okresie od września 2016 do lutego 2018. Wadliwe urządzenia trafiły m.in., do USA, Chin, Hong Kongu oraz Japonii.

iPhone 7

Źródło: Apple.com

You may also like...