iPhone sprzedawany w Europie nie jest już wytwarzany wyłącznie w Chinach

iPhone oferowany na europejskich rynkach nie pochodzi już wyłącznie z Chin. Część dostępnych modeli powstaje indyjskich fabrykach firmy Wistron.

Od kilku lat Apple nie produkuje już swych smartfonów wyłącznie w Chinach. W 2016 roku firma Wistron, będąca partnerem amerykańskiego koncernu, rozpoczęła ich montowanie w Indiach. Urządzenia są wytwarzane w fabryce zlokalizowanej w indyjskim mieście Bengaluru, aglomeracji w południowych Indiach przekraczającej 10 milionów mieszkańców. Dotychczas jednak całą produkcję kierowano na lokalne rynki.

Teraz po raz pierwszy, sprzęt produkowany w Indiach eksportuje się także na rynki europejskie. Do sklepów państw Starego Kontynentu będą dostarczane modele iPhone 6s oraz iPhone 7 w liczbie około 100 tys. egzemplarzy miesięcznie.

Według nieoficjalnych przecieków, koncern chce przenieść znaczną część produkcji smartfonów z Chin do Indii. W ten sposób zabezpieczy się przed kaprysami amerykańskiego prezydenta. Donald Trump rozpętał bowiem niedawno wojnę handlową mogącą skończyć się znaczną podwyżką cen sprzętu. Jeśli nie udałoby się podpisać nowej umowy handlowej, wówczas ponad 20 procentowe cła na import elektroniki z Chin, producent musiałby przerzucić na swych klientów. A jego telefony już teraz są drogie, więc kolejna podwyżka zapewne dodatkowo zmniejszyłaby i tak malejącą ich sprzedaż.

Na razie w Indiach produkowane są tylko modele starsze. Nie można jednak wykluczyć, że w niedalekiej przyszłości będą tam również powstawały najnowsze telefony.

iphone

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...