Apple patentuje dotykowy rysik

W sieci pojawił się kolejny z patentów należących do koncernu Apple. Wniosek złożony do Urzędu Patentowego w grudniu 2014 roku dotyczy nowoczesnego rysika, wyposażonego w technologię dotykową.

Steve Jobs zawsze był przeciwny wyposażaniu produktów Apple w rysiki, gdyż uważał, że to nie ma sensu. Na szczęście nowy dyrektor koncernu jest innego zdania i są one już oferowane dla dwóch iPadów, zaś w planach jest zupełnie nowy, bardzo zaawansowany technicznie rysik.Przybliża go nam kolejny patent koncernu, na którego wniosek złożono w grudniu 2014, jednak dopiero teraz ujrzał światło dzienne. Wniosek opisuje rysik wyposażony w sensory oraz elektrody, które pozwoliłyby mu wykrywać dotyk, interpretowany następnie przez oprogramowanie i tłumaczony na określone akcje.

Rysik wygląda niemal tak jak długopis, a zainstalowana na jego pokładzie technologia nie tylko wykryje różny rodzaj nacisku, ale też jego położenie w przestrzeni. Na przykład przesunięcie po nim palcem w górę lub w dół, mogłoby przewinąć dokument lub witrynę internetową. Obrócenie rysika powodowałoby zmianę orientacji ekranu itp.

Naturalnie jest to tylko patent, a zważywszy na fakt, że do tej pory Apple nie wprowadziło takiego produktu na rynek, można sądzić, że raczej szybko to nie nastąpi. Taka technologia byłaby wprawdzie bardzo przydatna, ale zapewne też dość kosztowna i rysik musiałby zapewne sporo podnieść cenę tabletu, z którym byłby oferowany.

Źródło: Appleinsider.comYou may also like...