Apple Pay daleko za rywalami

Nowa usługa sytemu płatności Apple Pay, umożliwiającego płacenie za zakupy w internetowej sieci, nie wzbudza zbyt dużego zainteresowania klientów. Obecnie flagowy produkt amerykańskiego koncernu, w tej kategorii jest na piątej pozycji pod względem popularności.

Uruchomiony w zeszłym roku system mobilnych płatności Apple Pay, całkiem dobrze radzi sobie na rynku. Niedawno Apple postanowiło więc rozszerzyć jego funkcjonalność o możliwość dokonywania płatności online. Na razie jednak, na tym polu usługa firmy z Cupertino jest daleko w tyle.Jak wynika z najnowszego zestawienia firmy SmilarTech, Apple Pay w kategorii systemów płatności online, zajmuje dopiero piąte miejsce. Wyprzedzają go m.in.: PayPal i PayPal Subscrybe, Stripe, a także Braintree. Widać więc wyraźnie, że zainteresowanie produktem Apple jest na znacznie niższym poziomie niż oczekiwałby tego Tim Cook.

Oczywiście powyższe zestawienie dotyczy systemów płatności online, nie zaś mobilnych. Można jednak oczekiwać, że w niedalekiej przyszłości popularność tej usługi nieco wzrośnie. Na rynku pojawiły się bowiem nowe modele MacBooków Pro wyposażonych w technologię Touch ID, która znacznie upraszcza proces płacenia w sieci.

Źródło: Similartech.comYou may also like...