Apple pokazało nietypowy uchwyt pod monitory

Apple opatentowało pomysł na niezwykłą podstawkę pod monitory. Jej unikalność polega na systemie mocowania umożliwiającym utrzymanie ekranów w tej samej płaszczyźnie.

Kiedyś jeden monitor w zupełności wystarczał nam zarówno do pracy, jak i zabawy. Dziś, gdy obowiązki wymagają pracy z wieloma aplikacjami równocześnie, czy też aby uzyskać większy realizm w grach, stosuje się konfiguracje składające się z kilku monitorów. Zyskujemy wówczas większą przestrzeń roboczą, która znacząco poprawia komfort pracy.

Rzecz jasna korzystanie z wielu monitorów wymaga odpowiedniego systemu mocowania, których oferta jest bardzo szeroka. W zależności od liczby ekranów możemy zamontować je na regulowanych ramionach lub zdecydować się na podstawki. Dostępne systemy nie zawsze zapewniają jednak odpowiednią symetrię oraz ustawienie monitorów w jednej płaszczyźnie.

Tu pojawia się jednak najnowszy patent Apple ujawniony przez serwis Patently Apple, który może ten problem rozwiązać. System mocowania zaprojektowano bowiem w taki sposób, by trzymał ekrany na tyle równo jak to tylko możliwe. Składa się więc ze specjalnej poziomej szyny, na której montowane są wyświetlacze. Podzielono ją na dwie części, po jednej dla każdego ekranu, co pozwoliłoby na przesuwanie ich na boki lub ustawianie pod kątem. Bez względu na ich ustawienie, podstawka cały czas utrzymywałaby je w tej samej płaszczyźnie.

Powyższy pomysł jest jednak tylko konceptem istniejącym na razie wyłącznie na desce kreślarskiej. Nie wiemy więc czy koncern kiedykolwiek zdecyduje się przekształcić go w komercyjny produkt.

Taka podstawka mogłaby być jednak bardzo użyteczna do pracy, choć znając politykę cenową Apple, trzeba byłoby zapłacić za nią niemałe pieniądze. Podstawkę pod monitor Pro Display XDR, umożliwiającą regulację wysokości oraz kąta nachylenia, producent wycenił bowiem na 999 dolarów.

Apple

Źródło

You may also like...