Apple i Qualcomm zakopują topór wojenny. iPhone 5G może zadebiutować w 2020 roku

Apple oraz Qualcomm mimo sporu patentowego, nadal będą ze sobą współpracować. Dzięki temu iPhone 5G ma szansę pojawić się w sprzedaży jeszcze w 2020 roku.

Od wielu miesięcy Apple toczy z Qualcommem batalię patentową, a obie firmy oskarżają się wzajemnie o bezprawne wykorzystywanie swych technologii. Spór ten mógłby poważnie zaszkodzić producentowi smartfonów, gdyż było duże ryzyko opóźnienia premiery smartfonu z modemem 5G.

Według analityków, iPhone 5G mógł pojawić się w sprzedaży dopiero w 2021 roku, gdyż firma nie miała zagwarantowanego dostawcy modemów. Ze zrozumiałych względów nie mogła skorzystać z usług Qualcommu, natomiast Intel nie był w stanie dostarczyć gotowych podzespołów odpowiednio szybko. Alternatywą był Samsung lub MediaTek, ale współpraca z obiema firmami była również mało prawdopodobna.

Szefostwo Apple doskonale rozumie sytuację, w której firma się znalazła, dlatego postanowiło zakopać topór wojenny i podjąć współpracę z Qualcommem. Jak donosi japoński serwis Nikkei Asian Review, obie firmy osiągnęły porozumienie dotyczące prowadzonego sporu. Na jego mocy firma z Cupertino dostanie nowoczesne modemy dla swego sprzętu. Dzięki temu iPhone 5G może pojawić się w sprzedaży już w przyszłym roku.

To dobra wiadomość dla fanów amerykańskiej marki. Nie będą bowiem musieli długo czekać na jej sprzęt, pozwalający korzystać z mobilnej sieci nowej generacji.

iPhone 5G

Źródło: Asia.nikkei.com

You may also like...