Apple Wallet otworzy nasz pokój hotelowy; nowa funkcja cyfrowego portfela

Apple Wallet zyskał zupełnie nową funkcję. Od teraz w sześciu hotelach sieci Hyatt zlokalizowanych w USA, może służyć jako cyfrowy klucz zapewniający dostęp do pokoju.

Podczas tegorocznej WWDC 2021 Apple poinformowało, że w systemy iOS 15 oraz watchOS 8 zaoferują możliwość przechowywania kluczy hotelowych. Użytkownicy iPhone’ów oraz zegarków Apple Watch 6, dostępnych w polskich sklepach już od 1400 zł, będą mogli zastąpić nimi standardową kartę klucz do pokoju.

Funkcja nie pojawiła się we wspomnianych aktualizacjach, więc można było sądzić, iż Apple o niej zapomniało. Okazuje się, że tak nie jest, gdyż stała się właśnie dostępna w sześciu hotelach sieci Hyatt zlokalizowanych w USA.

Goście hotelowi, po wynajęciu pokoju mogą w swych urządzeniach przechowywać cyfrowy klucz do pokoju. Można go dodać w każdej chwili po złożeniu rezerwacji, ale wcześniej nadal trzeba osobiście pojawić się w recepcji. Nowa opcja umożliwia przechowywanie klucza w cyfrowym portfelu Apple Wallet, gdzie korzysta z funkcji Express Mode. Oznacza to, że nie trzeba za każdym razem autoryzować naszej tożsamości za pomocą Face ID lub Touch ID.

Gdybyśmy zdecydowali się przedłużyć pobyt lub zmienić pokój, hotel zaktualizuje przechowywany w Apple Watch klucz bez konieczności odwiedzania recepcji. Istotne jest również to, że wyczerpanie baterii w smartfonie lub zegarku nie odbierze dostępu do pokoju. Gdy akumulator będzie bliski wyczerpania i wejdzie w tryb Power Reserve, nadal przez co najmniej pięć godzin można korzystać z klucza.

Z klucza można korzystać w takich lokacjach: Andaz Maui at Wailea Resort, Hyatt Centric Key West Resort and Spa, Hyatt House Chicago/West Loop-Fulton Market, Hyatt House Dallas/Richardson, Hyatt Place Fremont/Silicon Valley oraz Hyatt Regency Long Beach.

Apple Wallet

Źródło

You may also like...