Funkcja EKG w Apple Watch ocaliła życie użytkownika. Wykryła migotanie przedsionków

Jeden z użytkowników serwisu Reddit opisuje prawdopodobnie pierwszy przypadek ocalenia życia przez funkcję EKG. To najnowsza opcja dostępna w smartwatchu Apple Watch.

Apple już od dawna wzbogaca swe urządzenia mobilne w funkcje monitorujące zdrowie użytkownika. Najbardziej przydatne są oczywiście w smartwatchu Apple Watch, który wielokrotnie ocalił życie swym właścicielom. Informując o nieregularnym pulsie, pomagał wykryć problemy z sercem, mogące doprowadzić do ich śmierci.

W najnowszej generacji zegarka producent poszedł znacznie dalej i wyposażył go w funkcję EKG. Wprawdzie z powodów prawnych, dopiero teraz udostępniono ją użytkownikom, ale nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie jej użyteczności. Użytkownik serwisu Reddit opisuje historię, której sam doświadczył. Podczas zabawy zegarkiem, sprzęt poinformował go o wykryciu migotania przedsionków

Oczywiście użytkownik nie zamierzał tak ślepo wierzyć wskazaniom urządzenia, pamiętając ostrzeżenia producenta mówiące, że czasem może się mylić. Sprawdzał więc wskazania kilkukrotnie zmieniając przy tym nadgarstek, jednak rezultat był nadal taki sam. Założył nawet sprzęt swojej żonie, ale w jej przypadku urządzenie pokazało normalny rytm pracy serca. Zdecydował się więc udać do lekarza.

Badanie przeprowadzone na sprzęcie szpitalnym potwierdziło, że mężczyzna faktycznie ma migotanie przedsionków. A od kardiologa który przeprowadził jego badanie usłyszał, że Apple Watch prawdopodobnie uratował mu życie. To pierwszy taki przypadek, ale z biegiem czasu zapewne będzie ich znacznie więcej.

Apple Watch

Źródło: Reddit.com

You may also like...