Apple Watch pomoże uczniom skupić się na lekcjach

Funkcja analizy snu nie będzie jedyną nowością w Apple Watch. Zegarek otrzyma też tryb Schooltime Mode, dzięki któremu nic nie będzie rozpraszało uwagi noszącego go ucznia.

Apple Watch to sprzęt popularny nie tylko wśród osób dorosłych. Coraz częściej noszą go również dzieci i młodzież, co jednak niesie ze sobą pewne problemy. Zegarek prezentuje bowiem różnego rodzaju powiadomienia, emaile, SMS’y oraz inne komunikaty, które mogą rozpraszać. Szczególnie jeśli ze sprzętu korzysta uczeń, a powiadomienia pojawiają się podczas lekcji. Ciągłe wibracje sprzętu sprawiają, że trudno wówczas skupić uwagę na tym co mówi nauczyciel, a to pogarsza przyswajalność wiedzy.

Media sugerują więc, że inżynierowie Apple pracują nad nową funkcją o nazwie Schooltime Mode. Jest to odpowiednik funkcji “Nie przeszkadzać”, który blokuje wszelkie powiadomienia i sprawia, że sprzęt nie powiadamia o nich wibracjami. Opcja powstała jednak specjalnie z myślą o uczniach, dlatego jej funkcjonalność jest nieco bardziej rozbudowana. Nie tylko zablokuje powiadomienia, ale również dostęp do wszystkich aplikacji i funkcji zegarka. Uczeń będzie w czasie lekcji będzie mógł jedynie sprawdzić aktualną godzinę.

Nie ulega wątpliwości, że przy pomocy nowej funkcji firma chce zainteresować swym sprzętem młodszych odbiorców. Nie wiemy jednak, czy producent udostępni ją obecnym modelom w którejś z aktualizacji oprogramowania, czy też zarezerwuje ją dla najnowszej generacji zegarka. Możliwe też, że nowa funkcja będzie częścią systemu kontroli rodzicielskiej. W przeciwnym wypadku uczeń mógłby ją samodzielnie wyłączyć i dalej korzystać z pełnych możliwości sprzętu.

Nie będzie to jedyna nowość, którą smartwatch otrzyma w najbliższym czasie. Apple Watch wkrótce dostanie również funkcję monitorowania snu, która poprawi jakość naszego wypoczynku.

Apple Watch

Źródło

You may also like...