Arlo Ultra zapewni nam monitoring domu w jakości 4K Ultra HD

Netgear wprowadza do sprzedaży nowy model kamery monitoringu Arlo Ultra. Produkt rejestruje obraz w 4K, zaś wbudowana bateria ułatwia jego montaż.

W dzisiejszych czasach mamy do wyboru wiele środków ochrony naszego domu przed intruzami i włamywaczami. Najpopularniejsze są jednak wciąż kamery monitoringu, które poinformują nas o włamaniu i nagrają całe zdarzenie. Urządzenia te stają się coraz lepsze i obecnie można już kupić modele zapisujące obraz w jakości 4K.

Taki też jest Arlo Ultra, najnowsza kamera firmy Netgear. Nowy model jest bardzo wygodny w instalacji. Kamera zasilana jest wbudowaną baterią, więc nie musimy doprowadzać do niej przewodów z zasilaniem. A dzięki magnetycznej podstawie zainstalujemy ją na suficie lub ścianie, a dodatkowo możemy ją ustawić na stoliku czy innej płaskiej powierzchni. Nowy model otrzymał też obudowę odporną na warunki pogodowe, więc można ją stosować do monitoringu pomieszczeń, jak również terenu posiadłości.

Kamera posiada sensor zapisujący wideo w 4K Ultra HD i wspierający HDR. W ten sposób zapewnia znacznie więcej szczegółów w rejestrowanym obrazie, co może być bardzo przydatne. Lepiej pokaże bowiem twarz intruza lub tablice rejestracyjne nieznanego samochodu. Dodatkowo ma kąt widzenia 180 stopni i zaś obraz w nocy rejestrowany jest w kolorze. Umożliwia to nowy, zintegrowany reflektor LED rozświetlający pokój lub ogród. Posiada ponadto dwa mikrofony z funkcją redukcji hałasu.

Bezprzewodowy monitoring domu w jakości 4K

W zestawie z kamerą Arlo Ultra dostajemy również Arlo SmartHub, który łączy kamery z naszą domową siecią WiFi i wydłuża ich zasięg. Oczywiście kamery posiadają też sloty na karty microSD, więc w przypadku awarii sieci, nagrania będą na nich zapisywane.

Kamery monitoringu Arlo Ultra nie są tanie. Za zestaw z jedną kamerą oraz Arlo SmartHub musimy zapłacić aż 400 dolarów. Za dodatkowe 120 dolarów możemy wykupić roczną subskrypcję Arlo Smart Premier. To usługa, która wykorzystując SI jest w stanie odróżnić ludzi, zwierzęta, pojazdy i paczki, co zmniejsza liczbę fałszywych alarmów. Dodatkowo możemy przez 30 dni przechowywać w chmurze nagrania w jakości Full HD.

kamery monitoringu

Źródło: Arlo.com

You may also like...