ASUS ROG Chimera – laptop dla gracza z ekranem 144 Hz

Podczas targów IFA 2017 Asus pokazał nowy laptop dla graczy. Na ASUS ROG Chimera uruchomimy każdą grę w najwyższej rozdzielczości obrazu.

Wiele osób mówi, że laptopy nie nadają się do grania, gdyż ich wydajność nie dorównuje komputerom stacjonarnym. Przeczy temu jednak ASUS ROG Chimera, najnowszy laptop dla gracza zaprezentowany podczas berlińskich targów IFA 2017.

Asus na swym stoisku pokazał łącznie dziewięć nowych modeli laptopów, ale Chimera przyciąga największą uwagę fanów gier komputerowych. Jego specyfikacja techniczna pozwoli uruchomić każdy tytuł w najwyższej możliwej rozdzielczości i bawić się podczas wypoczywania na plaży lub w dowolnym innym miejscu.

Sprzęt wyposażono w panoramiczny wyświetlacz o przekątnej 17,3-cala. Pokazuje on obraz w rozdzielczości 1080p z częstotliwością odświeżania 144 Hz, a dodatkowo posiada technologię G-Sync. Sercem komputera jest wydajny procesor Intel Core i7-7820HK, taktowany zegarem 4,3 GHz, natomiast o płynną grafikę dba karta NVIDIA GeForce 1080 pracująca z częstotliwością 1974 MHz.

Asus nie ujawnił na razie pełnej specyfikacji nowego laptopa. Wiemy jedynie tyle, że ma być oferowany z systemem Windows 10 oraz funkcją Xbox Wireless. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli podłączyć do niego kontroler od Xboxa bez konieczności kupowania dodatkowych przejściówek.

Cena także nie jest znana, ale biorąc pod uwagę specyfikację, należy oczekiwać kwoty zbliżonej do 10 tys. zł.

ASUS ROG Chimera

Źródło: Asus.com

You may also like...