ASUS ROG Phone nie dostanie Androida 10

ASUS potwierdził, że jego gamingowy smartfon ROG Phone nie dostanie Androida 10. Chodzi o urządzenie o numerze modelowym ZS600KL.

Aktualizacje systemowe w przypadku smartfonów z Androidem to niemal zawsze loteria. Nigdy nie wiadomo bowiem jak długo producent będzie taki sprzęt wspierał. Zazwyczaj telefony otrzymują dwie duże aktualizacje systemowe, po czym producent przestaje je dostarczać. Nie zawsze jest to jednak regułą i czasem wsparcie kończy się dużo szybciej.

Tak też jest w przypadku modelu ASUS ROG Phone, który pojawił się w 2018 roku i był pierwszym gamingowym smartfonem tego producenta. Urządzenie zadebiutowało na rynku z fabrycznie zainstalowanym systemem Android 8.1, a po pewnym czasie otrzymało aktualizację do Androida 9.0. Użytkownicy flagowca ze Snapdragonem 845 na pokładzie z pewnością liczyli także na Androida 10, ale tej wersji systemu już nie dostaną.

Producent potwierdził, że nie planuje dystrybucji Androida 10 dla modelu ZS600KL. Ta informacja zmartwi z pewnością posiadaczy tego sprzętu, gdyż dla wielu będzie niezrozumiała. Nie wystawia też producentowi najlepszego świadectwa w kwestii dbania o konsumentów. Takie postępowanie firmy z pewnością zniechęci wiele osób do kupowania w przyszłości jej smartfonów.

Niestety, w przeciwieństwie do sprzętu innych producentów, ROG Phone nie jest tak popularny w społeczności deweloperów. A to oznacza, że nie ma do tego modelu żadnych custom ROM’ów, które pozwoliłyby ominąć ograniczenia. Właściciele sprzętu do końca jego żywota pozostaną więc z Androidem Pie.

ROG Phone
ROG Phone

Źródło

You may also like...