ASUS ZenFone 5 przetestowany przez DxOMark

Specjaliści z DxOMark postanowili sprawdzić jakość zdjęć wykonywanych przez najnowszy smartfon ASUS ZenFone 5. Przetestowali więc jakość wbudowanych aparatów, przyznając sprzętowi ocenę 90 punktów.

Wprowadzony kilka dni temu do sprzedaży najnowszy smartfon Asusa, od razu trafił w ręce specjalistów z DxOMark. Eksperci zajęli się dogłębną oceną jakości zdjęć wykonanych wbudowanym w niego aparatem. Zważywszy na fakt, że jest to model ze średniej półki, okazała się być całkiem przyzwoita.

ASUS ZenFone 5 do sprzedaży trafił w tym miesiącu i jest to model ze średniej półki, wyposażony w duży wyświetlacz. Ekran ma przekątną 6,2″ i rozdzielczość 2246 x 1080p pikseli, zajmując aż 83,6% powierzchni przedniego panelu. Pod maską znajduje się Snapdragon 636 z 4/6 GB RAM oraz 64 GB pamięci flash. Producent wyposażył go również w podwójny aparat główny z sensorami 12 MP f/1.8 oraz 8 MP f/2.0, a także aparat przedni 8 MP f/2.0 i to właśnie one stały się przedmiotem testu.

Wbudowane aparaty nie są może najlepsze, ale pamiętajmy, że mamy tu do czynienia ze sprzętem ze średniej półki. Mimo to zaskakująco dobrze radzą sobie przy jasnym świetle, aczkolwiek pojawiają się pewne wady w postaci szumu luminacji. Gorzej jest przy słabym świetle, ale nawet wtedy autofokus daje radę. Podwójny aparat pozwala wykonywać efekt bokeh, jednakże zoom mógłby być nieco lepszy. Najgorzej wygląda jednak nagrywanie wideo, bo filmy nie są zbyt dobrej jakości.

ASUS ZenFone 5 dostał łącznie 90 punktów, co nie jest rewelacyjnym wynikiem, ale smartfon kosztuje poniżej 400 euro, więc trzeba to mieć na uwadze. Z pełną treścią testu zapoznacie się na tej stronie.

ASUS ZenFone 5

Źródło: Dxomark.com

You may also like...