Zmęczony pchaniem wózka na zakupy? Teraz będą jeździły same

Koncern LG opracował autonomiczne wózki sklepowe. Będą mogli testować je klienci E-Mart, największej chińskiej sieci supermarketów, pomagając klientom z ich zakupami.

Gdy robimy kilkudniowe zakupy dla licznej rodziny i pchamy przed sobą wypakowany po brzegi koszyk, często marzymy o tym, aby miał własny napęd. Cóż, marzenia się czasem spełniają. A te konkretne marzenie spełnili inżynierowie koncernu, którzy opracowali autonomiczny wózek na zakupy.

Duże koncerny technologiczne coraz chętniej inwestują środki i zasoby w projektowanie robotów. Wiedzą bowiem, że w niedalekiej przyszłości, maszyny staną się częścią naszego życia, ułatwiając je na wiele różnych sposobów. Jedną z firm widzącą przyszłość swego biznesu w robotyce, jest koncern LG.

Koreańska firma pod szyldem marki CLOi, już od jakiegoś czasu produkuje roboty. Wśród nich znajdziemy m.in., autonomicznych przewodników pracujących na lotniskach, a nawet egzoszkielety. Są też maszyny noszące bagaże klientów w hotelach, którą możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu. Teraz koreański gigant zaprezentował coś, co niewątpliwie przyda się nam w codziennym życiu, a szczególnie podczas zakupów. Jego inżynierowie opracowali bowiem autonomiczny wózek na zakupy, który będzie testować w chińskiej sieci supermarketów E-Mart.

Autonomiczne wózki sklepowe mają samodzielnie identyfikować oraz omijać przeszkody znajdujące się na jego drodze i podążać za klientem. Dzięki temu nie będziemy musieli pchać przed sobą ciężkiego wózka, w którym często znajduje się dobre kilkadziesiąt kilogramów produktów.

To jeszcze nie wszystkie możliwości nowej technologii. Robot posiada wbudowany czytnik kodów kreskowych oraz wyświetlacz, na którym można umieścić naszą listę zakupów. W ten sposób nie zapomnimy o żadnym produkcie. Co więcej, jeśli mamy problem ze znalezieniem jakiegoś potrzebnego produktu, wózek zaprowadzi nas do półki, na której się znajdzie.

Na razie technologia będzie dostępna tylko dla klientów chińskiej sieci sklepów E-Mart. W przyszłości powinna jednak trafić także na zachodnie rynki.

autonomiczne wózki sklepowe

Źródło: Yonhapnews.co.kr

You may also like...