Autonomiczny odkurzacz obronił mieszkanie przed włamywaczem

Autonomiczny odkurzacz może nie tylko ułatwić nam życie, przejmując obowiązki sprzątania mieszkania. Takie urządzenie potrafi też pełnić funkcję domowego systemu monitoringu, ostrzegając o włamaniu.

Nasze domy są coraz częściej strzeżone przez nowoczesne kamery monitoringu, rejestrujące ruch oraz wyposażone w sztuczną inteligencję odróżniającą domowników. Okazuje się jednak, że chronić dom przed włamywaczem może równie dobrze odkurzacz. Oczywiście nie zwykły, lecz zrobotyzowany, taki jak LG HOM-BOT.

Pod koniec kwietnia, Kobi Ozer z izraelskiego miasta Holon, pracował w swym biurze, gdy w pewnym momencie otrzymał powiadomienie od odkurzacza. A konkretnie mówiąc z aplikacji LG SmartThinQ, która pozwala kontrolować inteligentny sprzęt domowy. Po otwarciu programu, mężczyzna zauważył, ze jego LG HOM-BOT przesłał mu zdjęcie osoby, która włamała się do jego domu.

Było to możliwe dzięki funkcji Home-Guard, która zmienia autonomiczny odkurzacz w domowego strażnika. Gdy nikogo nie ma w domu, odkurzacz może krążyć po pomieszczeniach i przy pomocy wbudowanej kamery wykrywać ruch, którego być nie powinno. Funkcja pomaga mu również omijać różnego rodzaju przeszkody mogące pojawić się na jego drodze oraz podnosi efektywność sprzątania. Dzięki kamerze robot upewnia się, czy nie pozostawił żadnego brudu. Użytkownik może też wykorzystać ją do zdalnego podglądu tego co dzieje się w domu pod jego nieobecność.

Gdy właściciel odkurzacza spostrzegł w domu intruza, natychmiast powiadomił policję oraz swego sąsiada. Włamywacz na szczęście wystraszył się błyskającego światełkami HOM-BOT’a i uciekł, więc nie zdążył niczego ukraść.

Autonomiczny odkurzacz

Autonomiczny odkurzacz

Źródło: Lgnewsroom.com

You may also like...