Bany w World of Warcraft za używanie botów

Blizzard dotychczas niespecjalnie przejmował się botami panoszącymi się w World of Warcraft, gdyż one również regularnie płaciły abonament. Po przestawieniu się na tokeny pozwalające przedłużyć czas gry, firma wreszcie wzięła się za to nielegalne oprogramowanie.

Na oficjalnej stronie Battle.netu pojawił się komunikat mówiący o podjęciu akcji przeciwko graczom używającym nielegalnego oprogramowania, czyli krótko mówiąc botów. Owe działanie to sześciomiesięczna blokada konta, co może być bolesne w przypadku farmerów używających ich do zarabiania pieniędzy, ponieważ World of Warcraft zawsze był dla nich prawdziwą żyłą złota.

Bany dotknęły przede wszystkim użytkowników bota o nazwie HonorBuddy, który kieruje postacią na Battlegrounds, umożliwiając zbieranie punktów honoru bez konieczności siedzenia przy komputerze. Punkty mogą być następnie wymieniane na sprzęt oraz dodatkowe bonusy, więc ich farmienie bywa bardzo opłacalne. HonorBuddy posiada ponad 200 tysięcy zarejestrowanych użytkowników i wprawdzie nie wiadomo czy wszyscy mogą spodziewać się blokady kont, ale na oficjalnym forum bota wiele osób przyznaje, że otrzymało bana.

Nie jest to bynajmniej pierwsza batalia Blizzarda z botami. W 2013 roku producent po kilkuletnim boju wygrał sądowy bój z firmą Ceiling Fan Software, twórcą wielu różnych botów do WoW’a, takich jak Shadow Bot oraz Pocket Gnome. Na mocy wyroki sądu, Blizzard otrzymał 7 milionów dolarów odszkodowania.

Źródło: Gamespot.com

You may also like...