Bateria nowego monitoringu Amazon Blink wystarczy na 4 lata

Amazon zaprezentował nowe kamery monitoringu z rodziny Blink. Wewnętrzny i zewnętrzny model posiadają baterię wystarczająca na 4 lata nieprzerwanej pracy.

Jeszcze kilka lat temu montaż domowego monitoringu nie był sprawą łatwą i wymagał pomocy specjalistów. Do kamer trzeba było bowiem doprowadzić okablowanie oraz zasilanie, co wymagało często kucia i wiercenia. Dziś nie jest to już takie trudne, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele bezprzewodowych kamer, korzystających z akumulatorów.

Takie kamery oferuje również Amazon, który właśnie zaprezentował nowe kamery monitoringu z serii Blink, dostępne wersji zewnętrznej oraz wewnętrznej. Sprzęt oferuje rzecz jasna wszystkie funkcje, których oczekujemy po tego typu produktach.

Nagrywa więc obraz w 1080p, w tym również w nocy, a także posiada funkcję strefy prywatności. Pozwala to ustawić określone obszary, w których alarm nie będzie wzbudzany. Funkcja przydaje się dla właścicieli zwierząt, gdyż można ją ustawić np., na legowisko psa lub kota.

Wyposażono je także w dwukierunkowy system audio, umożliwiający zdalne porozmawianie z osobą, która znajduje się przed drzwiami naszego domu lub mieszkania. Natomiast rejestrowany obraz można przechowywać w chmurze, płacąc 3 dolary miesięcznie za jedną kamerę lub 10 dolarów za nieograniczoną ich liczbę w danej lokacji.

Największą ich zaletą jest jednak zasilanie. Kamery pracują bowiem na dwóch bateriach AA, które wystarczą na 2 lata funkcjonowania. Dostępny jest jednak specjalny rozszerzony pakiet umożliwiający podłączenie dodatkowych dwóch akumulatorów, co wydłuży czas działania do 4 lat.

Kamery Amazon Blink w wersji wewnętrznej kosztują 80 dolarów, natomiast za zewnętrzny wariant trzeba zapłacić 100 dolarów.

kamery monitoringu

Źródło

You may also like...