Battlefield 4 będzie lepiej działać na kartach AMD

Nvidia chyba poniesie porażkę w tegorocznej walce o gracza. AMD zaklasyfikowało bowiem grę Battlefield 4 do programu AMD Gaming Evolved, a to oznacza, że będzie ona znacznie lepiej funkcjonować na kartach graficznych tego właśnie producenta.

AMD do tej pory przegrywało na rynku kart graficznych z Nvidią, ale to niebawem ulegnie zmianie, bowiem czerwoni przygotowują prawdziwą ofensywę, która zostawi rywala pokonanego na placu boju. AMD szykuje bowiem nowego Radeona R9 290X, która jak wynika z pierwszych testów, jest odrobinę szybszy od Titana.

Karta otrzyma cztery niezależne jednostki teselacji oraz 2800 rdzeni, jak również 4 GB pamięci RAM. Będzie też wspierać DirectX 11.2 zapewniając wysoką wydajność w nowoczesnych grach, takich jak wymieniony wcześniej Battlefield 4, która nawiasem mówiąc będzie sprzedawana wraz ze wspomnianą grafiką. Jej zaletą jest wsparcie dla standardu Ultra HD, a więc umożliwi wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli.

Firma na razie nie podała ceny tej grafiki, jednak można spodziewać się ceny odpowiedniej do produktów konkurencji, a więc na pewno wysokiej.

Źródło: Techpowerup.com

You may also like...