BB-8 z Gwiezdnych Wojen od dziś w sprzedaży

W grudniu będziemy mogli wybrać się do kin by obejrzeć film Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy, najnowszą odsłonę kultowej sagi osadzonej w popularnym uniwersum. Tymczasem od dziś rusza sprzedaż najnowszego droida BB-8.

Po tym jak Disney pokazał pierwszy zwiastun filmu film Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy, cały świat zakochał się w nowym droidzie BB-8. Nie da się ukryć, że stworzono go wyłącznie w celach reklamowych, by móc sprzedawać związane z nim gadżety i najnowszy z nich właśnie trafił do sprzedaży.

BB-8 oferowane jest przez firmę Sphero. Niewielki gadżet jest ruchomy i przy pomocy technologii Bluetooth łączy się ze smartfonami na platformach iOS oraz Android, dzięki czemu korzystając ze specjalnej aplikacji, możemy nim sterować. Użytkownik ma do wyboru kilka trybów pracy zabawki: Driving, Holographic Messaging oraz Patrol.

Pierwszy nie wymaga wyjaśnienia gdyż zabawka po prostu się porusza po płaskim terenie. Natomiast drugi wykorzystuje silnik rzeczywistości rozszerzonej, by zmieniać filmy w holograficzne wiadomości. Mówiąc obrazowo, gdy skierujemy kamerę smartfona na robota, wówczas na ekranie będzie widać wyświetlane przez niego hologramy. Trzeci tryb wykorzystuje żyroskop oraz akcelerometr z naszego smartfona i tabletu, by w czasie rzeczywistym prezentować zapis logów maszyny. Ma to zachęcić dzieci do nauki programowania.

Robot posiada także adaptacyjną osobowość, więc im częściej się z nim bawimy, tym jego zachowanie będzie się zmieniać. W zestawie z zabawką otrzymujemy także podstawkę będącą równocześnie stacją dokującą służącą do ładowania jego baterii.

Gadżet niestety nie jest tani i kosztuje aż 150 dolarów, a można go kupić na stronie producenta.

Źródło: Sphero.com

You may also like...