Belgowie zbudują rurociąg…z piwem

Mieszkańcy belgijskiego miasteczka Bruges, w którym zlokalizowany jest browar Brouwerij De Halve Maan, mogą mieć już dość ogromnej liczby ciężarówek śmigających po ulicach. Dlatego też zdecydowano się zastąpić je rurociągiem, którym piwo będzie transportowane bezpośrednio do pubów.

Rurociągi buduje się głównie po to, by przesyłać nimi ropę, jednak Belgowie mają nieco inny pomysł na wykorzystanie tej technologii. Ściślej mówiąc ma go browar Brouwerij De Halve Maan, który od lat znajduje się w miasteczku Bruges. Problem w tym, że w 2010 roku filtracja, butelkowanie oraz dział spedycji złocistego trunku przeniesiono poza miasto i teraz każdego przejeżdża przez nie setki ciężarówek dostarczając napój do pubów. Uznano, że dość już rozjeżdżania ulic i zdecydowano się na nieco inny sposób.

W planach jest budowa podziemnego rurociągu o długości nieco ponad 3 kilometrów, który będzie dostarczał trunek bezpośrednio do znajdujących się w mieście pubów. Powinno to znacznie ograniczyć ruch ciężkich pojazdów co zapewne ucieszy mieszkańców Bruges, którzy nie będą już musieli oddychać spalinami.

Realizację projektu zaplanowano na około dwa lata, zaś wydajność rurociągu szacowana jest na około 6000 litrów na godzinę.

Źródło: Wired.com

You may also like...