Bixby zmieni sposób korzystania z telewizora

Samsung stara się, by jego cyfrowy asystent Bixby, stał się użytecznym narzędziem. Firma planuje więc zintegrować go ze swymi telewizorami, zmieniając sposób korzystania ze sprzętu RTV.

Wprowadzony na rynek w zeszłym roku Bixby, wciąż nie jest narzędziem, z którego użytkownicy chętnie korzystają. Na razie nie jest bowiem w stanie dorównać funkcjonalnością konkurencyjnym asystentom, w postaci Alexy czy Siri.

Samsung ostro wziął się jednak za usprawnianie swego produktu i stara się podnieść jego atrakcyjność. Zapowiedzi nadchodzących zmian można było zobaczyć na targach CES 2018, trwających właśnie w Las Vegas. Pisałem już wczoraj, że Bixby pomoże się odchudzać, zliczając kalorie w spożywanych posiłkach. To nie jedyna z nowych możliwości tej aplikacji.

Producent chce ją bowiem zintegrować z telewizorami oraz innymi urządzeniami zaliczanymi do ekosystemu Internet Rzeczy. Szczególnie ciekawie zapowiada się współpraca ze sprzętem RTV. Zamiast sięgać po pilota, by zmienić kanał lub zwiększyć głośność, użytkownik będzie mógł wydać głosową komendę. Asystent umożliwi też łatwe przenoszenie wideo ze smartfonu na duży ekran oraz poda prognozę pogody. A gdy zbliża się emisja ulubionego serialu, wyśle na smartfona powiadomienie, umożliwiając automatyczne przełączenie się na właściwy kanał.

Niestety wszystkie te funkcje będą dostępne dopiero w nadchodzących modelach telewizorów, które w tym roku pojawią się na rynku.

Bixby

Źródło: Samsung.com

You may also like...