Black Ops 4 inspiruje się sieciową strzelanką Counter-Strike

Studio Treyarch pracujące nad Call of Duty: Black Ops 4 zdradziło szczegóły nowego trybu rozgrywki. Opcja nazywa się Heist i jest jednym z paru trybów, które zaoferuje gra.

W październiku zagramy w kolejną odsłonę popularnej serii Call of Duty. Jak zwykle twórcy przygotowali dla jej fanów kilka nowości, które dotyczą uzbrojenia, map, a także trybów rozgrywki. W przypadku tych ostatnich, jednym z najbardziej interesujących jest Heist, gdyż wprowadza do popularnej serii duży powiew świeżości, oferując zupełnie nowy styl rozgrywki.

Czym w takim razie jest Heist? Szczegóły nowej opcji ujawnili sami twórcy. Jest to opcja wymuszająca na graczach współpracę oraz opracowywanie unikalnych strategii. Każda drużyna w nowym trybie ma dokładnie takie samo zadanie. Otrzymuje torbę wypełnioną gotówką i musi z nią uciec, dostarczając do śmigłowca oczekującego w określonym punkcie mapy. Jak można się domyślać, środek ewakuacji jest jeden, więc ucieknie ta drużyna, która jako pierwsza do niego dotrze.

Rozgrywka jest także zupełnie inna niż to co znamy i przypomina bardziej Counter-Strike’a. Każdy gracz ma w danej rundzie tylko jedno życie, więc gdy zginie, nie pojawi się automatycznie po kilku sekundach. Może jednak powrócić do zabawy, jeśli inny członek ekipy zdecyduje się go ożywić. Każda runda trwa 3 minuty, a zwycięża grupa, która jako pierwsza wygra cztery rundy.

Oczywiście nie jest to takie łatwe, gdyż podczas zabawy nie możemy stworzyć klasy postaci, ani też nie mamy broni Specjalistów. Ten element również przypomina wspomnianego CS’a, bowiem na początku rundy dostajemy określoną kwotę, za którą kupujemy uzbrojenie oraz ulepszenia. Co ciekawe, nieużywane przedmioty z danej rundy, przechodzą do kolejnych. Nie dotyczy to jednak amunicji oraz apteczek.

Nowy tryb zapowiada się bardzo ciekawie, choć czy będzie taki w rzeczywistości, przekonamy się dopiero po premierze. Call of Duty: Black Ops 4 trafi do sklepów już w październiku, a można ją zamówić na tej stronie.

Black Ops 4

Źródło: Treyarch.com

You may also like...