BLU Products prezentuje modele VIVO 5 i VIVO XL

Amerykańska firma BLU Products zaprezentowała dwa nowe modele smartfonów, które już niebawem wprowadzi do sprzedaży. Są to BLU VIVO 5 oraz BLU VIVO XL, oba wyposażone w metalową obudowę oraz złącze USB-C.

Rynek smartfonów zdominowany jest wprawdzie przez japońskie firmy, jednakże Amerykanie także mają w nim swój udział. Jedną z tamtejszych firm jest BLU Products, która zaprezentowała właśnie dwa zupełnie nowe modele BLU VIVO 5 oraz BLU VIVO XL o niezwykle podobnym wyglądzie i prawie identycznym wyposażeniu.

Oba modele posiadają metalowe obudowy oraz 5,5-calowe wyświetlacze prezentujące obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Mają też identyczne aparaty fotograficzne, mianowicie 13 Mpix z tyłu, wyposażony w autofokus oraz przesłonę f/2.0, jak również 5 Mpix z przodu.
Takie same zainstalowano też procesory, a są to ośmiordzeniowe układy MediaTek 6753 taktowane zegarem 1,3 GHz. Mogłoby się wydawać, że chipy są mało wydajne, ale tak nie jest. Jak pokazuje poniższa tabelka, są smartfony BLU są znacznie mocniejsze od Moto G trzeciej generacji, a kosztują przy tym znacznie mniej.

Za BLU VIVO 5 wyposażonego w 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci flash zapłacimy 199 dolarów. Smartfon pojawi się w lutym i dostępny będzie kolorze biało-srebrnym oraz złotym. Tańszy jest BLU VIVO XL dysponujący 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci flash. Ten model kosztować ma 149 dolarów i będzie oferowany kolorze złotym, srebrnym, niebieskim oraz różowego złota.

Zobacz najtańsze smartfony

Źródło: Slashgear.com

You may also like...