BMW pracuje nad komputerem dla gracza

Jeszcze trochę i z BMW Group DesignworksUSA wyrośnie poważna konkurencja na rynku producentów akcesoriów do komputerów, tworzonych z myślą o entuzjastach gier. Panowie z działu projektowego, pracują bowiem nad zupełnie nowym sprzętem.

Przypomnę, że BMW Group DesignworksUSA, zaprojektowało już m.in. słuchawki Level 10 M Headset, a ponadto mają na swym koncie także nietypową obudowę Thermalake Level 10 oraz równie oryginalną myszkę.

Teraz idą znacznie dalej i podjęli współpracę z ASRockiem, w celu stworzenia całego komputera przeznaczonego rzecz jasna dla graczy. Maszyna nazywa się M8 i w nadchodzącym tygodniu zostanie pokazana w Tajpej podczas targów Computex 2013.

Na razie zaprezentowano jedynie projekt obudowy mogącej pracować zarówno pionowo, jak i poziomo, która nie ma co ukrywać, prezentuje się dość oryginalnie i nieco surowo. Widać w niej ostre linie i żywe kolory. Przednią część obudowy zdobić ma wielkie pokrętło z wbudowanym wyświetlaczem OLED, prezentującym m.in. informacje na temat obrotów wiatraków chłodzących wnętrze (to właśnie ono będzie je regulować), oraz parametry pracy procesora.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to na razie niewiele o niej wiadomo, ale jak przystało na komputer dla gracza, można spodziewać się wielu nowinek technologicznych, z których jedną będzie czterodzeniowy procesor dźwięku Creative SoudCore 3D. Więcej informacji uzyskamy już za kilka dni, gdy rozpoczną się targi.

Źródło: Bmwgroup.com

You may also like...