Budżetowy model tabletu Surface coraz bliżej premiery

Media donoszą, że najnowsza wersja tabletu Surface, może być już niemal gotowa do wprowadzenia na rynek. Sprzęt kierowany jest przede wszystkim do uczniów i nauczycieli.

Od pewnego czasu wiemy już, że jeszcze w tym roku Microsoft planuje wprowadzić do sprzedaży budżetową wersję tabletu Surface. Z najnowszych doniesień wynika, że jego premiera może być znacznie bliżej niż sądzimy.

W amerykańskiej FCC znaleziono bowiem dokumenty dotyczące nowego produktu. Organ ten dopuszcza do sprzedaży sprzęt wyposażony w łączność bezprzewodową. Pojawienie się więc w bazie danych nowego tabletu oznaczałoby, że Microsoft wybrał już ostateczny projekt sprzętu. I jest już gotowy by wprowadzić go do seryjnej produkcji.

Nowy tablet może być alternatywą dla iPada i zostanie wyposażony w 10-calowy wyświetlacz. Urządzenie jest adresowane przede wszystkim do uczniów i nauczycieli, ale rzecz jasna każdy chętny będzie mógł go zakupić bez żadnych przeszkód.

Oczywiście budżetowy Surface nie zaoferuje nam wszystkich funkcji z droższych modeli, lecz nadal działać ma na systemie Windows 10, a oprócz tego będzie mieć na wyposażeniu dodatkowe akcesoria, jak klawiatury, etui oraz inne gadżety. Tablet otrzyma również złącze USB-C służące do ładowana baterii, a w planach producenta jest ponoć kilka wariantów sprzętu, w tym także wersja z modemem LTE.

Data premiery nowego sprzętu nie jest jeszcze ustalona, ale biorąc pod uwagę do kogo jest kierowany, rozsądnie będzie założyć, że może to być końcówka lata, A więc okres tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Surface

Źródło: Softpedia.com

You may also like...