Budżetowy zasilacz od Sharkoon

Składając nowy komputer nie przywiązujemy zbyt dużej wagi zasilacza, a to jest błąd, który w przyszłości może się srogo zemścić. Nie trzeba jednak dużych pieniędzy, by kupić markowy, solidny zasilacz, gdyż takowe oferuje m.in. firma Sharkoon.

Znana marka wprowadziła na rynek nowy model budżetowego zasilacza do obudów o nazwie WPM V2, który dostępny jest w trzech wariantach: 400 W, 500 W oraz 700 W mocy. Wszystkie posiadają certyfikat energetycznej wydajności 80-PLUS, co oznacza, że ich sprawność jest na tak wysokim poziomie, że dają tyle mocy ile napisano na tabliczce znamionowej, co w przypadku zasilaczy mniej znanych producentów nie jest takie oczywiste.

Zasilacze chłodzone są pojedynczym 140 mm wentylatorem, który dzięki małej prędkości obrotowej (niestety nie wiadomo jak dużej), jest praktycznie niesłyszalny. Wyposażono je również w pełne okablowanie łącznie z parą kabli PCI-Express 6+2, parą kabli SATA oraz przewodami z 3 i 4-pinowymi złączami.

Zasilacze Sharkoon WPM V2 nie należą do specjalnie drogich, jeśli weźmiemy pod uwagę renomę tego niemieckiego producenta. Najtańszy 400-watowy wariant kosztuje 40 Euro, czyli około 170 zł.

Źródło: Maximumpc.com

You may also like...