Canon EOS M50: nowoczesny bezlusterkowiec

Canon rozszerzył swą ofertę aparat o nowy model stworzony dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Canon EOS M50 to bezlusterkowiec wyposażony w możliwość rejestrowania wideo w 4K, za którego trzeba będzie zapłacić niemal 800 dolarów.

W ostatnich dniach Canon zaprezentował dwa nowe modele aparatów fotograficznych, skierowanych do zupełnie różnych odbiorców. Pierwszy z nich EOS Rebel T7, to urządzenie idealne dla mało wymagających użytkowników, którzy dopiero zaczynają uczyć się fotografowania. Natomiast EOS M50 to bezlusterkowiec skierowany do bardziej zaawansowanych klientów.

Produkt wyposażono w 24.1MP sensor APS-C z procesorem obrazu DIGIC 8. Umożliwia on wykonywanie seryjnych zdjęć z prędkością 10 klatek lub 7,4 klatki na sekundę przy stale pracującym autofokusie. Niestety pojemność bufora aparatu pozostawia nieco do życzenia, gdyż w jednej serii jest w stanie pomieścić tylko 10 klatek w formacie RAW lub 33 klatki w formacie JPEG. Producentowi udało się natomiast rozszerzyć wartość czułości ISO, która maksymalnie może teraz wynosić aż 51 200. Poprawiono też autofokus, który obecnie ustawia ostrość na 99 punktach, pokrywając spory obszar widzianego obrazu.

EOS M50 rzecz jasna nagrywa również wideo i to w rozdzielczości 4K. W przypadku Full HD prędkość nagrywania wynosi 120 klatek, co pozwala tworzyć filmy slow motion. A dodatkowo dysponuje wejściem do zewnętrznego mikrofonu, co pozwala znacznie podnieść jakość dźwięku w rejestrowanym materiale.

Canon EOS M50 w sprzedaży pojawi się już w kwietniu. Samo body kosztować ma 780 dolarów. W pakiecie z obiektywem EF-M 15-45mm zapłacimy 900 dolarów, natomiast zestaw z soczewką EF-M 55-200mm, producent wycenił na 1249 dolarów.

Canon EOS M50

Canon EOS M50

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...