Canon Speedlite 470EX-AI: lampa błyskowa z własną inteligencją

Na targach MWC 2018 nie brakuje także sprzętu fotograficznego. Jedną z nowości zaprezentował tam koncern Canon, a jest nią lampa błyskowa Speedlite 470EX-AI. Jej unikalność polega na mechanicznym systemie kierowania źródłem światła.

Aparaty fotograficzne otrzymują coraz więcej inteligentnych rozwiązań pomagających wykonywać lepsze zdjęcia. Podobne technologie zaczynają pojawiać się także w akcesoriach niezbędnych podczas pracy fotografa.

Jeden z takich produktów został zaprezentowany w Barcelonie przez firmę Canon, a jest nią nowoczesna lampa błyskowa Speedlite 470EX-AI. Nie jest to jednak zwykła lampa, lecz produkt wyposażony w system o nazwie Auto Intelligent Bounce. To specjalna technologia, która automatycznie obraca głowicę lampy, by zapewnić jak najlepsze światło podczas fotografowania w pomieszczeniach. To znacznie lepsze rozwiązanie od tradycyjnych lamp błyskowych, które mają stałe ustawienie i wówczas znacznie trudniej jest uzyskać odpowiednie światło.

Tymczasem dzięki sztucznej inteligencji, lampa samodzielnie określa najlepszy kąt padania światła. Sprzęt potrafi także samodzielnie zmienić orientację, gdy ustawimy aparat bokiem, a dodatkowo automatycznie dopasuje się do fotografowanego przedmiotu lub pomieszczenia.

Canon Speedlite 470EX-AI do sprzedaży trafi już w kwietniu i będzie kosztować 399,99 dolarów.

lampa błyskowa

lampa błyskowa

lampa błyskowa

lampa błyskowa

lampa błyskowa

Źródło: Slashgear.com

You may also like...